Šutyrova studánka je součástí významné archeologické lokality nalézající se v katastru města Kopřivnice, v západní části severního svahu Červeného kamene. Lokalita je tvořena plošinou, která se pozvolna sklání k severovýchodu. Na východní a jižní straně je lemována bezejmenným potůčkem.
Na základě nalezených archeologických nálezů můžeme keltskou osadu Kopřivnice datovat do druhé poloviny druhého až prvního století před n. l. Během výzkumu se v roku 1961 podařilo doložit dvě osady. První z nich lze datovat do lužické kultury (4. století př. n. l.), druhou do laténské kultury (5. století před n. l.).
Výzkum potvrdil, že se na místě bývalého keltského osídlení nacházelo 10 objektů, 31 kůlových jamek a 3 části žlabů. Byla zde nalezena i zachovalá spodní část dřevěného kůlu, který je nyní uložen v muzeu Fojtství. Zde je uložen itinerář laténské kultury. K vidění je tak například dlouhý křemencový brousek.
Vznik názvu Šutyrova studánka je spojen s bývalým majitelem polí, kopřivnickým sedlákem Veřmiřovským, zvaným též Šutyra.