Vrchol Červeného kamene (690 m n. m.) je nejvyšším bodem Šostýnských vrchů a také Lašské naučné stezky. Při pohledu z vrcholu Červeného kamene se před námi rozprostírá celá Kopřivnice, směrem k severozápadu plynule přechází ve Štramberk. Na severu vidíme Příbor a za pěkného počasí dohlédneme až do Ostravy či Jeseníků. Na severním svahu se nachází lyžařský areál.
Natura 2000
Vrchol a zejména severní část masivu Červeného kamene byla vyhlášena evropsky významnou lokalitou soustavy chráněných území Natura 2000. Jejím cílem je zabezpečit ochranu živočichů, rostlin a typů přírodních stanovišť, které jsou z evropského pohledu nejcennější, nejvíce ohrožené, vzácné či omezené svým výskytem jen na určitou oblast. V lokalitě Červený kámen jsou chráněny velmi zachovalé lesní porosty suťových lesů, květnatých bučin a jedlobučin s mozaikou luk a vápnomilné skalní vegetace.
Červený kámen je zelený
Kdybyste si pozorně prohlédli kámen na vrcholu Červeného kamene, zjistili byste, že na rozdíl od hornin v nižších částech je nazelenalý. Jemnozrnný, velmi tvrdý, odolný pískovec nazelenalé barvy dostal své jméno po hoře Godula (738 m n. m.) u obce Komorní Lhotka v Moravskoslezských Beskydech. Tedy zelený godulský pískovec.
Paragliding
Okolí vrchu Červený kámen je využíváno jako startovací plocha paraglidingového létání.